Poomsae Scoring System 2018

Szanowni Państwo,

Z uwagi na fakt, iż okres testowania i wykorzystywania systemu wspomagania oceniania zawodów Poomsae WTF/WT został definitywnie zakończony, a być może zaistniałaby chęć do dalszego jego wykorzystywania – Bydgoski Klub Sportowy Centrum przedstawia ofertę systemu wspomagania przeprowadzania zawodów Poomsae „Poomsae Scoring System 2018”. Ponadto, World Taekwondo (bez podawania przyczyny ani komentarza) zrezygnowało z wprowadzenia ogłoszonego w regulaminie Poomsae z 2017 nowego systemu oceniania, a co za tym idzie dalszego stosowania systemu opartego na 10 punktowej skali ocen oraz zakończenie procesu tworzenia jak i udostępniania systemu wspomagania zawodów.

… to tylko kilka wspomnień z zawodów, na których testowaliśmy:

… tak wygląda biurko rejestratora:

System zapewnia import danych do przeprowadzenia zawodów (plik CSV – można go modyfikować w dowolnej chwili) na 1 – 3 matach przy 1-7 sędziach oraz eksport wyników w formacie pdf. Wszystkie operacje wykonywane są przez www.

Wyeksportowane wyniki są dostępne online przez www wewnętrznie w sieci zawodów natychmiast po ich zapisaniu przy stoliku obsługi maty. Wystarczy Biuro Zawodów wyposażyć w komputer i podłączyć do routera.

Dla zapewnienia elastyczności systemu oraz w celu ograniczenia do minimum kosztów system pozawala na wykorzystanie – bez potrzeby instalowania jakiegokolwiek elementu systemu – zarówno tabletów czy smartfonów z przeglądarką www opartych o dowolny system operacyjny do wykorzystania przez sędziów punktowych, jak i dowolnego komputera (raczej wskazana jest klawiatura, jednakże system może współpracować nawet z tabletem) wyposażonego w przeglądarkę www jako stanowisko stolika sędziowskiego / menadżera maty.

Podstawowa konfiguracja sprzętowa wymagana dla poprawnej pracy oferowanego systemu to:

  • serwer www z bazą danych (Raspberry Pi z Raspbian Lite skonfigurowany w 100% plus karta micro SD główna i ew. zapasowa) oraz autorskim oprogramowaniem w php/javascript/html/css;
  • router bezprzewodowy (2 systemowy router WiFi TP-Link – konfiguracja w całości możliwa i zależna od użytkownika);
  • instrukcja obsługi;
    jako gotowy do użycia „po wyjęciu z pudełka” i obsługiwany przez stronę www zarówno do wgrania list startujących i logo zawodów, jak i generowania wyników. 

Do skonfigurowania 1 maty potrzebne będzie:

  • 1 komputer dla obsługi maty (połączenie z serwerem WiFi, możliwe UTP);
  • min. 1 monitor / tv  / rzutnik / smart tv itp. do wyświetlania informacji (z WiFi podłączony do serwera lub przez komputer obsługi maty – kablem odpowiednim dla komputera np. HDMI);
  • 1 do 7 tablet / smartphone / komputer (także można) dla sędziów;

Narzędzie wprowadzania not przez sędziego:
– najnowsza wersja ma uproszczony wygląd idealny do zastosowania smartfonów od 5 cali;
– tablet z WiFi dowolnego typu, chociaż ekrany typu e-ink nie są wskazane (mogą trochę spowalniać wyświetlanie).

Przeglądarki sprawdzone to Chrome iSafari, tablety i smartfonyAndroidiOS, komputery z WindowsMac OS. Najlepiej sprawdzały się tablety z iOS. 

Do czasu utworzenia przez PZTO własnego systemu wspierania lokalnych zawodów wystarczy on do przeprowadzania konkurencji Poomsae w dowolnie tworzonych przez użytkowników kategoriach.

Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu – informacje na stopce strony.


Łącząc wyrazy szacunku,

Prezes Bydgoskiego Klubu Sportowego CENTRUM
Beata Furman

Nowinki

… tak widzowie widzą przesyłanie ocen przez zespół sędziowski: