Powoli wracamy do treningów

Pomiary temperatury, odkażanie zawodników, dojangu i sprzętów… ale wracamy do treningów! Tylko niedzielne treningi o 13:00 pozostaną online z uwagi na nowe godziny pracy obiektu sportowego. Zapraszamy!

Stopniowo wracamy… dla tych, którzy wyjechali – prowadzimy transmisje online!

V DAN w naszym Klubie!

14 lutego 2020 w Poroninie odbył się egzamin związkowy PZTO na stopnie mistrzowskie. 

Komisji Egzaminacyjnej przewodniczył Egzaminator Kukkiwon, Prezes PZTO, Pan Artur Chmielarz VI DAN Kukkiwon. Nad prawidłowścią proceduralną czuwała Komisja Rewizyjna PZTO. Egzaminowani poddani zostali testom w zakresie wszystkich układów formalnych aż do wymaganego na dany stopień, walki sterowanej przy użyciu technik ręcznych, a następnie technik nożnych, zadanym przez Komisję Egzaminacyjną licznym aplikacjom technik samoobrony, walki sportowej, rozbiciom technikami recznymi, nożnymi i w wyskoku. Część teoretyczna objęła pytania z zakresu historii Związku, historii i współczesności Taekwondo, znajomości terminologii Taekwondo, podstaw kultury koreańskiej, przepisów sportowych, sędziowskich, ruchu olimpijskiego i szeroko pojętego znaczenia Taekwondo w kraju i na świecie.

W wyniku pozytywnego zaliczenia wszystkich wymaganych elementów egzaminu, nasz trener Mirosław Furman uzyskał stopień 5 DAN.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia na facebook’u https://www.facebook.com/taekwondo.wt.poland/posts/2748343791878432

Klub Sportowy Taekwondo Family

Na liście klubów sportowych taekwondo w Bydgoszczy pojawia się nasz, nowy, chociaż oparty na sprawdzonych zarówno trenerach, jak i zawodnikach klub.

Klub Sportowy Taekwondo Family powstał z działającej w latach 2012-2019 części klubu BKS Centrum w dniu 28 czerwca 2019 – jest to klub sportowy, którego głównym motywem jest taekwondo. Wszyscy członkowie klubu, którzy opłacali składki członkowskie do czerwca 2019 roku podjęli decyzję o przejściu do nowo-utworzonego KS Taekwondo Family.

Klub Taekwondo Family, jak widać na załączonym poniżej logo skierowany jest do odbiorców zarówno najmłodszych, jak i najstarszych, zainteresowanych tradycyjną odmianą aktywności w Taekwondo: mniejszy nacisk na walkę sportową (jednakże bez dyscypliny olimpijskiej, jaką jest walka sportowa taekwondo nie można mówić o trenowani sztuki Taekwondo! – z uwagi na wiek ćwiczących przewagę ma walka aranżowana, zadaniowa), za to większy na poomsae, hanbon kyorugi, hosinsul czy kyokpa, a najsprawniejsi z pewnością spróbują sibom. Wasz główny trener, 사범 Mirek, z radością opowie o koreańskich literach, terminologii – te używane są na całym świecie i stanowią międzynarodowy „język” Taekwondo.

Razem z Wami będą pracować nad poprawieniem elastyczności Pani Trener Beata. Furman i Pan Trener Mirosław Furman.

Rozciąganie – temat na wakacyjne treningi…