Klub Sportowy Taekwondo Family

Na liście klubów sportowych taekwondo w Bydgoszczy pojawia się nasz, nowy, chociaż oparty na sprawdzonych zarówno trenerach, jak i zawodnikach klub.

Klub Sportowy Taekwondo Family powstał z działającej w latach 2012-2019 części klubu BKS Centrum w dniu 28 czerwca 2019 – jest to klub sportowy, którego głównym motywem jest taekwondo. Wszyscy członkowie klubu, którzy opłacali składki członkowskie do czerwca 2019 roku podjęli decyzję o przejściu do nowo-utworzonego KS Taekwondo Family.

Klub Taekwondo Family, jak widać na załączonym poniżej logo skierowany jest do odbiorców zarówno najmłodszych, jak i najstarszych, zainteresowanych tradycyjną odmianą aktywności w Taekwondo: mniejszy nacisk na walkę sportową (jednakże bez dyscypliny olimpijskiej, jaką jest walka sportowa taekwondo nie można mówić o trenowani sztuki Taekwondo! – z uwagi na wiek ćwiczących przewagę ma walka aranżowana, zadaniowa), za to większy na poomsae, hanbon kyorugi, hosinsul czy kyokpa, a najsprawniejsi z pewnością spróbują sibom. Wasz główny trener, 사범 Mirek, z radością opowie o koreańskich literach, terminologii – te używane są na całym świecie i stanowią międzynarodowy „język” Taekwondo.

Razem z Wami będą pracować nad poprawieniem elastyczności Pani Trener Beata. Furman i Pan Trener Mirosław Furman.

Rozciąganie – temat na wakacyjne treningi…